Šikovný účtovník dlží Grécku takmer miliardu eur


ATÉNY 23. januára (WEBNOVINY) - Grécka vláda zverejnila v pondelok zoznam asi 4000 najväčších neplatičov daní, ktorí krajine dlžia dohromady skoro 15 miliárd eur.

Zoznam zverejnilo ministerstvo financií v rámci kampane na boj proti daňovým únikom, čo od Atén požaduje EÚ aj Medzinárodný menový fond. Zoznam vedie 59-ročný účtovník, ktorý daňovému úradu dlží 950 miliónov eur a momentálne si odpykáva trest väzenia vo výške vyše 500 rokov. Medzi neplatičmi je aj populárny spevák, manžel bývalej ministerky, bývalá basketbalová hviezda a veľa skrachovaných obchodníkov.

Grécko muselo zmeniť zákony o ochrane osobných údajov, aby mohlo zoznam zverejniť. Boj proti daňovým únikom je však dôležitou súčasťou reforiem gréckej ekonomiky, ktorej stále hrozí bankrot. Polícia v poslednej dobe zadržala viacero podnikateľov, ktorých v najbližších mesiacoch postavia pred súd za neplatenie daní.

Získať uniknuté dane však bude pre krajinu podľa analytikov veľmi ťažké. Podľa správy EÚ z novembra minulého roku jednotlivci a spoločnosti Grécku na daniach celkovo dlžia až 60 miliárd eur a len asi 8 miliárd sa dá bez problémov získať späť.

Autor: SITA

5 dovodov prečo využiť práve naše služby
  1. Vedenie účtovníctva a miezd je u nás lacnejšie ako sú náklady na Vašich zamestnancov
  2. Ponúkame kvalitatívne vyššiu úroveň služieb ako bežný štandard
  3. Neplatíte za školenia a vzdelávanie Vašich pracovníkov
  4. Klientom poskytujeme bezplatné konzultácie
  5. Prevezmeme po dohode aj veľkú časť Vašej administratívy